| Model: | MRCF-6-2.8K/6K |
| LED Power: | 15W[6''] |
| Input Voltage: | AC 85-265V |
| Colour Rendering Index: | Ra>85 |
| LED Chipset: | American Bridgelux |
| LED Numbers: | 15 |
| LED Luminous Efficiency: | 120LM/LED |
| LED Initial Flux: | 1800LM |
| Luminous Beam Angle: | 60° |
| Operting Temperature: | -10℃~45℃ |
| Outer Casing: | Aluminium |
| Unit Dimensions: | 195mm |
| Cut Hole Dimensions: | 160mm |
| Working Life Span (hrs): | 50 000 |
| Warranty: | 2 Years |
| Recommended Replacement: | 6''Double CFL'S (2×18W) Recessed Ceiling Fitting |