| Model: | MRCF-S |
| Input Voltage: | AC 90-240V |
| Colour Rendering Index: | Ra>85 |
| LED Chipset: | SHARP |
| LED Initial Flux: | 1600LM(3000K) |
| Luminous Beam Angle: | 12°/24°/60° |
| Operting Temperature: | -25℃~45℃ |
| Outer Casing: | Aluminium |
| Unit Weight: | 1.26KG |
| Working Life Span (hrs): | 50 000 |
| Warranty: | 2 Years |
| Recommended Replacement: | 35W or 70W Metal Halide Recessed Ceiling Fitting |