| Model: | MG4M1-2.8K / 6K |
| LED Power: | 1W |
| Input Voltage: | DC 12V |
| Luminous Beam Angle: | 280° |
| Outer Casing: | Aluminium |
| Unit Weight: | Per Unit: 5G; Per Box(100 Units): 0.5KG |
| Unit Dimensions: | L:30mm; Φ:10mm |
| Box Dimensions: | Per Unit: 45x15x15mm; Per Box:150x150x70mm |
| Warranty: | 1 Year |