| Model: | MG4S2-2.8K / 6K |
| LED Power: | 2W |
| Input Voltage: | DC 12V |
| Luminous Beam Angle: | 300° |
| Outer Casing: | Silicon |
| Unit Weight: | Per Unit: 4G; Per Box(100Units): 0.5KG |
| Unit Dimensions: | L: 25mm; Φ: 10mm (Without Pins) |
| Box Dimensions: | Per Unit: 45x15x15mm; Per Box: 170x165x45mm |
| Warranty: | 1 Year |